Regisztráció
Információ
Szabályzat
Hírlevél
Fórum
Ajándék kuponok
BLOG
Kreditpont gyűjtés
BINGO

Megnyilt  DealShakert  piac érdemes körülnézni

Szerver idő:07:51:37
Licitbox.hu

A VILÁG LEGHÍRHEDTEBB TITKOSSZOLGÁLATAI

A kémkedés, akárcsak a háború, történelmi jelenség, a különféle korokba nyilvánvalóan megfelelő színezetet ölt. A kémek és hírszerzők típusai és jellemző tulajdonságaik ugyancsak változnak, függően attól a közegtől, amelyet szolgálnak. Módosult a társadalom viszonya is azokhoz, akik közvetlenül titkos feladatokat hajtanak végre. Egyes időkben ezek láthatatlan, de bátor és követésre méltó hősök, máskor meg alávaló és alattomos emberek. Volt idő, amikor a felderítés munkája iránt elsősorban a nemesi körökből érdeklődtek. Sokakat rabul ejtett a kaland, a foglalkozás különlegessége, a titkos fronton folyó harc, amely megelőzi a háborút, és folytatódik a békekötés után. A XVIII. századi francia polgári forradalom és az amerikai függetlenségi háború korában nem egy hazafi felderítőt találunk, aki önfeláldozóan szolgált a szabadság ügyét. A felderítés és a kémkedés központi figurája idővel azután az ügynökhálózat szervezője lett. Bonyolultabbá vált maga a hírszerzői tevékenység is. Megszülettek a robbantás, a gyilkosság, a gyújtogatás specialistái. S a XX. század végére a világ leghírhedtebb titkosszolgálatai már több tízezer ügynököt irányítanak a világ minden pontján. Vissza TARTALOM Jézus társasága 11 Nemes eszmék börtönében Szuperkatonák és titkos ügynökök Hatvanból hatvanezer Kalandorok Amerikában Tudósok titkos feladattal A világ legnagyobb titkos szervezete Klasszikus idők 33 Egy zseniális tehetség Napóleon legjobb katonája A szerelem hálójában Kémek a kongresszuson A Stratégiai Szolgálatok Hivatala 47 Elmélet és gyakorlat A cél szentesíti az eszközt Lélektan és banktőke Moszkvai kapcsolatok A világ leghírhedtebb titkosszolgálata 71 Kicsi ember nagy feladattal A halál fuvarosa Egy kis ajándékot hoztam önnek Az évszázad pere A világ legismertebb szervezete 85 A kémkedés atyja A működés elve Kémtanoda Az ügynök és a társadalom Őrségváltás Egy titokzatos hatalom 109 Bálvány vagy sátán? A hazáért és a dicsőségért A hőskorszak Diadalmenet Pletykák és dossziék Nagyhatalmi törekvések 129 Harxc az OAS ellen A kezdetek A háború után A hidegháború Indokína Még mindig Algéria Túlvilági erők Válságban Nagyhatalmi törekvések Bűnözők nyomában 151 Minden kezdet nehéz Újjászületés Pontosan működő gépezet Az ötven nevű szélhámos Restaurálás Azonosítások Osztályozott bűncselekmények A kiadatás kérdése Magyarország és az Interpol Harc a belső ellenséggel 181 Volt-nincs A szocialista felépítés Besúgók és provokátorok A háló, avagy az infósztráda A hírszerzés módszertana Egy kis történelem A harmadik világháború Belső ellenzék 2010 Alapítvány, 1999 207 oldal, papír / puha kötés Használt